AFO

ÖZGÜR IRMAK PROTEZ VE ORTEZ KİLİNİĞİ, doğuştan anormallikler, yaralanma, travma veya diğer koşullar nedeniyle alt bacaklardaki kusurların ve anormalliklerin tedavisi için ayak bileği ayak ortezlerinin (AFO) imalatında ve takılmasında uzmandır. Ayak, ayak bileği ve bacağı kapsayacak şekilde her birey için özel olarak yapılırlar ve dizin hemen altında biterler.

AFO’lar, ekstremiteye destek sağlar, hizalamayı geliştirir, hareketi kontrol eder, ağrıyı en aza indirmeyi sağlar ve deformitelerin ilerlemesini engeller alt ekstremite sorunlarını iyileştirmek veya düzeltmek için kullanılır.

ÖZGÜR IRMAK PROTEZ VE ORTEZ KİLİNİĞİ, tüm AFO’ları en iyi malzemeleri kullanarak üretmektedir. AFO’larımız kişiye özel olarak üretilmiştir .

Özgür ırmak protez ve ortez kiliniğimiz’de kişiye özel olarak üretilmiş AFO’lar, hastanın ölçümü ve taraması kullanılarak uzmanlarımız tarafından oluşturulur.

AFO TAKILIŞI HAKKINDA

  • AFO’nun altına diz boyu pamuklu çorap veya tayt giyilebilir, bu sürtünmeyi azaltacaktır.
  • AFO’yu hastaya takarken dizini 90 derece (dik açı) bükün, ayağı afonun içine oturtun ve dizden bastırarak topuğun oturmasına yardımcı olun . Topuk afo’ya bu şekilde daha iyi oturacaktır.
  • Önce ayak bileği bandını, ardından baldır bandını bağlayın. Tüm bandların güvenli bir şekilde sabitlendiğinden emin olun.

AFO tedavisiyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen ÖZGÜR IRMAK PROTEZ VE ORTEZ uzmanlarımızla iletişime geçin.