PROTEZ BACAK

Bacak kaybı, hayat boyunca nasıl hareket ettiğinizi değiştirir. Özgür Irmak protez ortez kliniğinde  soket sistemimizle birlikte önde gelen markaların son teknoloji  ürünlerini hastaya uygun tasarlayarak hareketliliğini korumasına yardımcı oluyoruz.

Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak özel bir protez oluşturmak için sizinle ve sağlık ekibinizle işbirliği yapıyoruz.

Protez bacak ampütasyon sonrası hareketliliğimizi geri kazanmak amacıyla kullanmamız gerekir.
Amputasyon sonrası bacağımızı proteze hazır bir hale getirdikten sonra güdük ölçümleri yapılarak size uygun protez bacağınız oluşturulmaktadır.Protez bacağınız takıldıktan sonra adaptasyon sürecini birlikte takip ediyor yürümenizde yardımcı  oluyoruz.

PROTEZ BACAK NEDİR ?

Amputasyon sonrası  sosyal hayatınıza çabuk dönmek  kendinizi daha iyi hissedirecektir. Protez bacakta bu konuda size yardımcı olacak işinizde , sosyal yaşantınızda , eğitiminizde kolay bir şekilde devam etmenizi  en az enerjiyle sağlayacaktır
.Protez bacak  soket , silikon , ayak  hastaya göre değişim gösterebilecek olan vakum, diz üstlerinde diz  vb. malzemelerden oluşmaktadır .
Kullandıkça protez bacağınıza daha fazla adapte olacak kendi bacağınız gibi hissetmeye başlayacaksınız.
Zaman içerisinde takıp çıkarmak daha basit bir hal alacak ve daha hızlı yürüyüşler ,engellerde daha iyi geçişler sağlayacaksınız bu adaptasyon sürecinde kliniğimiz size yardımcı olacaktır.
Diz altı Protez bacak , Diz dezartikülasyon  protez bacak , diz üstü protez bacak , kalça dezartikülasyon protez bacak gibi ampütasyonlarda her hastaya  farklı uygulamalar  yapılmaktadır . Protez bacağın nasıl olacağı hastayı gördükten , dinledikten ve değerlendirme sonra belli olmaktadır.

TOPUKLU AYAKKABIYLA BACAK PROTEZİ

Her bayan için topuklu ayakkabı vazgeçilmezdir  ve bayanlara kendisini  daha iyi hissettirir . Ayarlanabilir topuk yüksekliğiyle ampute olmuş veya doğuştan bacağı olmayan bayanlarda topuklu ayakkabı giyebilir.

PROTEZ BACAK NASIL UYGULANIR?

Güdüğünüz proteze hazır bir  hale geldiği zaman  merkezimizde size uygun protez şekli belirlenerek soket ölçüleriniz alınıyor . Protez bacağınız yapıldıktan sonra merkezimizde uygulanarak yürüme eğitimleri verilmektedir .

PROTEZ BACAK FİYATLARI

Fiyatlar hastanın durumuna  ve hangi protez bacağı kullanacağına göre değişiklik göstermektedir . Fiyat belirlemesi için hastayı değerlendirmemiz gerekmektedir.

BACAK PROTEZİ  ÇEŞİTLERİ

*Silikon lineer diz altı bacak protezi
*Aktif vakum dizaltı bacak protezi
*Mikroişlemci  ayak bileği diz altı bacak protezi
*Diz dezartikülasyon bacak protezi
*Dizüstü bacak protezi
*Dizüstü mikroişlemci bacak protezi
*Kalça dez. Bacak protezi

Protez bacak nedir? Topuklu ayakkabı protez bacak, Protez bacak nasıl uygulanır? Protez bacak nasıl uygulanır? Protez bacak fiyatları nedir?