Mikroişlemcili Diz Eklemleri 

Genium Ottobock

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde, diz üstü (transfemoral) protez kullanıcılarımız için Genium Ottobock diz eklemi uygulama hizmetini kişiye özel olarak vermekteyiz. Genium mikroişlemci Protez bacak oldukça basit bir şekilde doğal yürüyüşü sağlayan en son teknolojidir.  Genium diz ekleminin fonksiyonları günlük hayatı kolaylaştırmak için entegre edilmiştir.

Genium Protez Bacak, ilk temasta kontrollü diz bükülmesini (fleksiyonunu) sağlayarak her adımda dizin fleksiyon kontrolünü kullanıcıya hazırlar. Şok emilimini artırır ve daha rahat eşit adım atmayı sağlar. Genium ile yavaş veya hızlı yürüyüş yapabilirsiniz, basamak çıkabilirsiniz veya engebeli arazileri ve eğimleri güvenli bir şekilde geçebilirsiniz.

Protez bacağın kendiliğinden yanıt vermesi gereken birçok durum vardır. Caddeyi geçerken bir otomobil beklenmedik bir şekilde ortaya çıktığında veya beklenmedik ani bur durum olduğunda, Genium X3 çalışma modu sayesinde kolayca reaksiyon vermektedir. Sensörler sayesinde mikro saniye içinde hareketler algılanır ve eklem reaksiyona girer. Genium Protez Bacak bütün sporlar için uyumlu bir diz eklemidir ve Genium ile bütün spor aktivitelerini yapabilirsiniz.

Genium X3 Protez bacak ile duş alabilirsiniz, yüzebilirsiniz veya ıslak zeminlerde çalışabilirsiniz. Genium X3 Protez bacak su geçirmez ve darbelere dayanıklıdır. Genium’un batarya ömrü 5 güne kadar dayanmaktadır. Genium diz eklemi K3-K4 seviyesindeki amputeler için uygundur

C LEG 4

Amputasyondan sonra, mümkün olan en kısa sürede hareket özgürlüğüne kavuşmak amacıyla Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde, diz üstü protez kullanıcılarımız için C Leg 4 diz eklemi uygulama hizmetini kişiye özel olarak vermekteyiz. Yüksek teknoloji Protez bacak sistemleri yaşam kalitesini artırır. Maksimum hareketlilik ve aktif bir yaşam için kişiye özel bir protez uygulama sistemi gerekmektedir.

Dünyadaki ilk tam mikroişlemci kontrollü bacak protezi sistemi olan C-Leg, kişisel gereksinimlerinize gerçek zamanlı olarak uyum sağlamaktadır. C-Leg protez bacak, büyük ölçüde doğal yürüyüşü desteklemenin yanı sıra, tökezlenme ve düşme riskini de önemli ölçüde azaltmaktadır. C-Leg Protez bacak ile merdiven inmede, aşılması gereken çok tehlikeli engellere ya da eğimli arazilere, adım hızınıza göre kendini otomatik olarak ayarlamaktadır. C Leg diz eklemi yürürken vücudunuzu korur ve daha az enerji harcamasına imkan sunmaktadır. C-Leg’in sağlam tasarımı, 136 kilograma kadar bir vücut ağırlığı için uygundur. C- Leg, K3-K4 seviyesindeki amputeler için uygundur.

Rheo XC Knee Össur

Amputasyondan sonra, mümkün olan en kısa sürede hareket özgürlüğüne kavuşmak amacıyla Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde, diz üstü protez kullanıcılarımız için Rheo XC Knee diz eklemi uygulama hizmetini kişiye özel olarak vermekteyiz. RHEO XC KNEE, maksimum stabilite ve güvenlik kombinasyonuna sahip, mikro işlemci kontrollü bir diz eklemidir. Rheo XC Knee protez bacak diz eklemi, kullanıcılar için tüm yüzeylerde güvenilir ve kolay yürüyüş sağlamaktadır. Zorlu arazilerde bile son derece doğal yürüyüşler sağlar.

Daha zorlu protez kullanıcıları için üstün işlevsellik sağlayan RHEO KNEE benzersiz istikrar ve dinamik hareketlilik kombinasyonunu oluşturur. RHEO KNEE özellikle aktif kişilerin yüksek etkili aktivitelere girmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

RHEO KNEE® XC‘yi iş ve ev için ideal hale getiren dinamik özellikler, rehabilitasyon için güvenli ve etkili hale getirilmesine yardımcı olur ve kullanıcıları mikro işlemci dizine geçirmeden önce mekanik bir diz üzerinde eğitme ihtiyacını ortadan kaldırır. Rehabilitasyondan ev ve ofise, spor salonuna kadar RHEO KNEE XC, ister dar alanlarda gezinme, şehirde gezinme, yağmurda yürüyüş yapma gibi her yere güvenle kullanılabilecek bir protez bacak diz eklemidir.

RHEO XC diz ekleminde: Bisiklet Modu, Koşu Modu, Merdiven İnme ve Çıkma Modu, Manuel kilitleme (Ekstansiyon Kilidi) bulunmaktadır.

RHEO KNEE® XC hava koşullarına dayanıklı tasarlanmıştır (sıçrama suya karşı dayanıklılık) ve tüm yüzeylerde güvenilir ve kolay yürüme (eğimli yüzeylerde) sağlamaktadır. 3 güne kadar pil ömrü (Hızlı şarj olabilme, 3 saatte %90 batarya dolumu) bulunmaktadır.

RHEO KNEE® XC artık gelişmiş ÖSSUR LOGIC App ile birlikte gelmektedir. Etkinlik raporlarına ve klinik kullanım ortamlarına erişimin yanı sıra, artık kullanıcılar için evde farklı hareketler uygulamalarını ve yeni protez uzuvlarına hızla güvenmelerini sağlayan temel eğitim egzersizleri sunmaktadır.

Power Knee Össur

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde, diz üstü protez kullanıcılarımız için Power Knee Össur diz eklemi uygulama hizmetini kişiye özel olarak yapmaktayız. Diz üstü amputeler için, motorla çalışan, yapay olarak akıllı bir protez bacak olan POWER KNEE, kayıp kasların kuvvetini ve hareket simetrisini geri kazanmak için tasarlanmıştır.

POWER KNEE inerken kontrollü direnç ve yürüme sırasında aktif bükme (fleksiyon) ve uzatma sağlayan simetrik ağırlık dağılımını ve doğal yürüyüşü kolaylaştırır. Power Knee diz eklemi yeni dizüstü ampute olan bireyler için rehabilitasyon süresini önemli ölçüde azalttığı gösterilmiştir. Power Logic Work bench yazılımı, protez uzmanlarının ve fizyoterapistlerin eğitim sırasında kullanıcılara görsel geri bildirim vermesinin yanı sıra, kullanıcı performansı ve protez kullanımı için kayıt ve raporlama yapmalarını sağlamaktadır.

Symbionic Össur

Diz üstü ampute bireyler, hareket ederken, ampute olmayan kişilere göre %50 daha fazla enerji harcarlar. Bunun yanı sıra yokuşlarda dengeleyici diz, kalça ve gövde hareketleri yapmak zorunda kalırlar. Bu dengeleyici hareketler, protez kullanan kişilerin %60’ından fazlasında yaşanan sırt ağrısını arttırır, bu kişilerin yaşam kalitesini önemli ölçüde ve olumsuz bir şekilde etkileyebilir.

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde, diz üstü protez kullanıcılarımız için SYMBIONIC LEG Ö ssür diz eklem uygulamasını yapmaktayız. SYMBIONIC LEG daha simetrik bir yürüme şeklinin geri kazandırılmasına yardımcı olur ve tam zamanında yapılan otomatik aktif bilek hareketleri ile dengeleyici hareket ihtiyacını en aza indirmektedir. SYMBIONIC LEG, vücudunun diğer kısımlarında ağrı, yorulma ve hasarı azaltmaya yardımcı olurken aynı zamanda düşme riskini de azaltır. Symbionic Leg’in duruş fazının kontrolü ve akıllı yüzey adaptasyonu, çimen, eğimli yerler ve engebeli zeminler gibi her gün karşılaşılan yüzeylerde daha fazla stabilite sağlayarak her adıma konsantre olma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır.

Tam biyonik bacak sistemi olan Symbionic Leg ayak protetik parçası olarak Proprio foot ankle ile kombinedir.Yani hem diz hemde ayak bileği hareketi biyonik sistemdir.

Freedom Plie 3

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde, diz üstü protez kullanıcılarımız için Freedom Plie 3 diz eklemi uygulama hizmetini kişiye özel olarak yapmaktayız. Freedom Plie 3 dizin güçlü yapısı, yürüme, koşma, engebeli araziye hem de ara sıra basınçlı olmayan suya dayanıklı bir diz arayan ampute’ler için tasarlanmıştır. Plié 3’ün hızlı tepki teknolojisi sayesinde, salınımdan duruşa daha doğal bir geçiş sağlanmaktadır. Teknolojinin hıza değil salınım fleksiyonuna dayanan direnci ile ortaya çıkan etki, kullanıcı için daha çok biyolojik bir diz gibi hissettiği ve sonuçta ampute tarafından kullanılan çaba ve enerji miktarını azaltmaktadır.

Mikroişlemcili diz eklemli dizüstü amputeler için ergonomik bir tasarım sunan Plie 3 yürüyüş hızını ayarlamada yardımcı olur.

Hybrid Knee

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde, diz üstü protez kullanıcılarımız için Nabtesco Hybrid diz eklemi uygulama hizmetini kişiye özel olarak yapmaktayız.

Nabtesco Hybrid mikroişlemci kontrol sayesinde bireyin yürüyüşlerdeki hızına göre değişimlerine uyum sağlamaktadır. Hybrid diz eklemi, kullanıcılara salınım fazı ve duruş fazında daha doğal hareket etmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

 Hybrid diz eklemi K3-K4 seviyesindeki amputeler için uygundur.Hafif ve ergonomik tasarımı Hybrid diz eklemini ön plana çıkarmaktadır.Mikroişlemci hybrid Salınım ve duruş fazında ayarlanabilir kombine bir diz kontrolü sağlayan bir teknolojiye sahiptir.