UNITY DİZİLİKSİZ AKTİF VAKUM BACAK PROTEZİ

Unity™ Vakum Sistemi ile dizlik kullanılmaksızın, kullanıcıların ürünü daha kolay bir şekilde kabullenmesini sağlayan, benzeri görülmemiş bir gelişim olan ileri düzey vakum süspansiyonu sağlanır. Üstelik, vakum pompası, Flex-Foot® ayak modülünden bağımsız çalışarak, ayağın maksimum verim için en iyi şekilde hareket etmesini sağlar. Dizlik kullanılmadığından, diz eklemi hareket aralığında sınırlama olmaz ve vakum sistemi tek bir tuş ile hızlı ve kolay bir şekilde serbest bırakılabilir. NASIL ÇALIŞIR Unity, vakumun ihtiyaç duyulan bölgeye – uzvun distal çevresine – uygulanması ile son derece etkin ve dizliksiz bir vakum süspansiyonu sağlarken, hacmin dengelenmesine yardımcı olur. 

Bu gelişmiş distal vakum sistemi, geleneksel diz üstü vakum yöntemlerinin çözülememiş sorunu olan proksimal vakum sızıntısı ve delinme risklerini en aza indirir. SEAL-IN® AVANTAJI Unity vakum sistemi, ıcecross Seal-ın V silikon linerinin başarısı kanıtlanmış teknolojisine dayanmaktadır. Sıkı tutuş ve konfor için yumuşak distal uç, hava geçirmez bir contanın altında yer almaktadır. Bu conta, basıncı eşit bir şekilde dağıtarak güdüğe tam uyum sağlar ve rahatsız edici basınç artışlarını engeller. Contanın üzerinde bulunan patentli dalga tasarımı sayesinde, diz eklemi serbestçe hareket edebilir. Ve Össur’un özel silikon karışımları, hassaslaşmış cildiniz için üstün konfor ve koruma sunar.

Dizlik kullanılmasına gerek yoktur.

  • Daha iyi hareket etme kabiliyeti  ve kullanım kolaylığı için 15-22 mmHg
  • Vakum etkili hacim dengeleme
  • Basit tasarım
  • Hızlı ve kolay sabitlenen/bırakılan vakum
  • Hafif
  • Tüm sistem yalnızca 130 g ağırlığındadır

PROPRIO AKILLI PROTEZ AYAK İÇİN UNITY DİZLİKSİZ AKTİF VAKUM BACAK PROTEZİ

Çünkü dünya düz değildir.
Benzersiz fizyolojik avantajlar sunan PROPRIO PROTEZ AYAK tasarımı ampütasyon yapılmış kişilerin sıklıkla yapmak zorunda kaldıkları kompanse edici hareketlerin çoğunu önemli ölçüde azaltır. Temel olarak ayağın tasarımı, havacılık ve uzay sanayiinde kullanılanlara benzer işlemlerle sertleştirilmiş ve katmanlandırılmış, hafif ancak çok dayanıklı karbon fiber içeren, başarısı kanıtlanmış Flex-Foot® teknolojisine dayanır. PROPRIO FOOT için hareket analizi, ataletli ve kablosuz teknoloji kullanan propriyoseptif, “akıllı” cihazların araştırılma ve geliştirilmesinde önde gelen uzmanlar olan, Dynastream’in patentli teknoloji platformunda yapılmaktadır.

AŞAĞIDAKİ KİŞİLER İÇİN UYGUNDUR

• Yürüdükleri zemindense çevrelerine odaklanmak isteyenler
• İnişlerde, yokuşlarda ve merdivenlerde yüksek stabiliteye, etkinliğe ve konfora ihtiyaç duyanlar
• 125kg’a kadar ağırlıkta olan kişiler

VARI-FLEX PROTEZ AYAK  IÇIN UNITY DİZLİKSİZ AKTİF VAKUM PROTEZ BACAK

Çok yönlülük, kontrol ve iyileştirilmiş enerji Bu popüler, hafif ve enerji verimliliği sağlayan ayak, yüksek özgüven ve emniyet seviyeleri sunar. Össur’un özel EVO™ işlevi, yumuşak bir eklem hareketi sağlar ve çok daha doğal ve simetrik bir yürüyüş şekli sunar. Sonuç olarak, kişi daha az yorulur ve bel ile vücudun destek bölümlerine daha az yüklenilir. Konfor ve dinamiği etkili bir şekilde harmanlayan Vari-Flex, çoğu faaliyet için uygundur.

AŞAĞIDAK I KIŞILER IÇIN UYGUNDUR:

• Birçok ev içi ve ev dışı faaliyete açık kişiler
• Yalın ayak yürümeyi sevenler
• 166 kg’a kadar ağırlıkta olan kişiler

RE-FLEX ROTATE PROTEZ AYAK  IÇIN UNITY DİZLİKSİZ AKTİF VAKUM

Rotasyon kontrol konforu ve üstün enerji geri dönüşümü EVO™ teknolojisini kullanan sağlam ve yüksek performanslı bir ayak olan Re-Flex Rotate, iş ve dinlenme sürelerinde karşılaşılan zorluklarla baş edebilmek üzere tasarlanmıştır. Optimal şok absorpsiyonunu konforlu hareket ve üstün enerji geri dönüşümü ile birleştiren bu ürün, günlük ayaklarını kullanarak birçok farklı faaliyete katılma özgürlüğünü yaşamak isteyen aktif ve meşgul kişiler için tasarlanmıştır. Bakım gerektirmeyen tasarımı ile dikey ve rorasyonel şok absorpsiyonu sunarken, kontrol ve konforu artırır, vücut üzerindeki stresi azaltır.

AŞAĞIDAKİ KİŞİLER İÇİN UYGUNDUR:

• Rotasyon kontrolü ve iyi şok absorpsiyonu düzeyine ihtiyaç duyan kişiler
• Sporlar da dahil olmak üzere birçok ağır faaliyette kullanmak üzere çok amaçlı bir ayak isteyen kişiler
• 147 kg’ye kadar kiloda olan kişiler.

RE-FLEX SHOCK PROTEZ  IÇIN UNITY DİZLİKSİZ AKTİF VAKUM

Üstün enerji kazancı ve süper şok absorpsiyonu Aktif kişiler için üstün enerji kazancı ve süper şok absorpsiyonu sunan Re-Flex Shock, ağır güç gerektiren faaliyetler ve ağır sporlar için sağlam ve yüksek performans gösteren bir ayağa sahip olmanızı sağlar. Başarısı kanıtlanmış teknolojileri bünyesinde barındıran bu servis gerektirmeyen tasarımın kurulum ve hizalaması oldukça kolaydır. EVO™ teknolojisi ayak kontrolünü artırır ve daha doğal ve akıcı bir yürüyüş şekli sağlar.

AŞAĞIDAKİ KİŞİLER İÇİN UYGUNDUR:

• Lyi seviyede şok absorpsiyonuna ihtiyaç duyan kişiler
• Birçok ağır faaliyet için çok amaçlı bir ayak isteyen kişiler
• 166 kg’a kadar ağırlıkta olan kişiler

“Unity sistemine geçtikten sonra, protezi daha uzun süreli olarak kullanabilmeye başladım, artık tüm gün protezle gezebiliyorum. Dizlik kullanma gereksiniminin ortadan kalkmasıyla esnekliğim arttı. Bu şekilde arabaya daha kolay bir şekilde inip binmeye başladım ve artık parkta kızımın arkasından koşabiliyorum. Unity sistemi artık bir parçam haline geldi.”

UNITY Dizliksiz Aktif Vakum Bacak Protezi

Unity sisteminde, vakumun kolay, hızlı ve otomatik olarak birkaç küçük adımla etkili bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan üç işlevli bir valf bulunmaktadır. Kullanıcı için eşdeğer önemde olan bir diğer özellik de serbest bırakma işlevidir, düğmeye bastığınızda vakum anında serbest bırakılır.

Unity’nin gelişimi

“Hastaları vakum süspansiyonunun sağladığı güvenlik ve özgürlüğü isteyen ancak dizlik kısıtlamalarına maruz kalmak istemeyen müşterilerden sürekli bunu duyuyoruz. Hacim dalgalanmalarıyla baş edebilecek ve FlexFoot® teknolojisi ile uyumlu bir sistem talep ediyorlardı. “Bu nedenle, zaten oldukça etkili bir süspansiyon lineri olan Iceross Seal-In® V’yi daha fazla nasıl geliştirebileceğimizi araştırmaya başladık. Entegre conta ile distal vakum için doğal bir sınır sağlanır ve bu vakum sistemi, yumuşak dokuların en kararsız olduğu bölgede bulunmaktadır.” “Flex-Foot şok birimlerimizin işlevinden taviz vermek istemedik, bu nedenle, bağımsız olarak çalışacak, güçlü bir vakum işlemi için asgari yüke ihtiyaç duyacak bir pompa geliştirdik. Unity ile, pompa, ayağın topuk kısmından sağlanan bir enerjiyi kullanarak çalıştırılır. “Tüm sistemin ağırlığı yalnızca 130g’dır. Soketlerin daha iyi bir şekilde yerine oturması ve Flex-Foot dinamikleri bir araya geldiğinde oldukça hafif ve hızlı tepki veren bir ürün ortaya çıkmıştır, bu ürün kullanıcı testleri ve geri bildirimleri ile geliştirilmiştir.”

KONTRENDIKASYONLARI VAR MI?

• Güdük çok kısa olduğunda ıceross Seal-ın® V liner kullanılamaz
• Özellikle, Seal-ın V ile etkin bir bağlantı sağlamakta zorlanan konik uzuvlar
• Kısa süre içerisinde büyük hacim değişiklikleri bekleniyors