PROPRIO AKILLI AYAK PROTEZİ

Akıllı yüzey adaptasyonu, eğimli yerlerde ve merdivenlerde benzersiz stabilite, etkinlik ve konfor sağlar. PROPRIO FOOT yokuşları/inişleri otomatik olarak algılar ve yerden daha fazla yükseklik sağlamak için uygun şekilde adapte olur. Merdivenlere etkili bir şekilde tepki vererek çıkış ve inişleri kolaylaştırır.


Merdiven inme ve çıkma için serbest kinetiğin ve kinematiğin geliştirilmesi

1) Merdiven inip çıkma için serbest kinetiğin ve kinematiğin geliştirilmesi kullanıcının ampute tarafında son derece rahatlamasını sağlar.
Konvansiyonel ayaklar, merdiven çıkma ve inme gibi özel durumlara göre ayarlanamazlar. Bu nedenle de amputelerin bu durumu vücutlarıyla telafi etmeleri gerekir. PROPRIO FOOT ise bu durumlara adapte olur ve hastanın bu durumu vücuduyla telafi etmesini azaltarak daha doğal bir yürüme biçimi kazandırır.

Yokuş çıkma sırasında artan dorsifleksiyon daha fizyolojik bir yürüme biçimiyle sonuçlanır.

2) PROPRIO FOOT adapte edilmiş modu, aktif dorsifleksiyon sayesinde diz altı (transitibal) amputelerde yokuş çıkma sırasında daha fizyolojik kinetik ve kinematik sağlar. Bu adapte edilmiş modda, diz altı amputeler yokuş sırasında kendilerini daha emniyetli hissettiklerini bildirmişlerdir.
PROPRIO FOOT’un yokuşlara adapte edilmesi sayesinde kullanıcıların daha az vücut telafisi ile daha doğal bir yürüme biçimi sergiledikleri ortaya konmuş ve kullanıcılar kendilerini daha emniyetli hissettiklerini bildirmişlerdir.

PROPRIO FOOT ile çok daha az enerji sarfiyatı.

3) PROPRIO FOOT, dinamik karbonfiber ayaklara oranla daha ağır olmasına rağmen, diz altı amputelerin yürüme sırasında sarf ettikleri enerjiyi önemli ölçüde azaltır. K3 aktivite seviyelerinde, algılanan mobilite veya yürüme kabiliyeti gelişmiş ancak yüksek P0 seviyeleri nedeniyle anlamlı seviyelere ulaşmamıştır.
PROPRIO FOOT daha ağır olmasına rağmen, kullanıcılar aktivitelerini standart mekanik ayaklara kıyasla daha az enerji sarf ederek gerçekleştirebilirler.

PROPRIO FOOT kullanıcıları, bozuk yüzeylerde sokette daha az rahatsızlık hissetmişlerdir.

4) Protez açısının merdiven ve rampalara göre adapte edilmesi suretiyle, basınç verileri düz zeminde yürümeye yakın noktalara gelmiştir. Kullanıcılar, bozuk zeminin sokette neden olduğu rahatsızlıkları daha az hissetmişlerdir.
PROPRIO FOOT’un bozuk zeminlere adapte olabilme özelliği sayesinde güdüğe binen soket içi baskılar azalır. Bu da, güdüğün korunmasının yanı sıra konfor hissini artırır.

Özellikler
• Güvenli bir geçiş için akıllı yüzey adaptasyonu
• İnişlerde, yokuşlarda ve merdivenlerde benzersiz stabilite, etkinlik ve konfor
• En yüksek seviyede zemin uygunluğu

PROPRIO FOOT yokuşları/inişleri otomatik olarak algılar ve daha simetrik, sağlam bir hareket sağlamak için uygun şekilde adapte olur. Kullanıcı, merdivenlerden indiğinde veya çıktığında da bu durumu algılar ve daha güvenli bir tepki için hizalamayı adapte eder. Bunun sonucunda ortaya çıkan anatomik açıdan doğru tepkiler, daha dengeli bir yürüyüş şekline destek olmak için tasarlanmışlardır. Bu da stabiliteyi ve kullanıcıların kendilerine olan güveni arttırırken aynı zamanda dizlerde, kalçalarda ve sırtta yükü hafifletmeye yardımcı olur.

DAHA KOLAY , GÜVENLİ HAREKET

Motorlu bilek hareketi, yerden daha fazla yükseklik sağlayarak güvenli ve kendinden emin bir yürüme şekline destek olur. PROPRIO FOOT, sallanma aşamasında ayak başparmağını en doğru anda kaldırarak takılma ve düşme riskini azaltır. Ayağın açısını gerektiği gibi değiştirir ve dizler, kalçalar ve sırt üzerindeki yükü hafifletmeye yardımcı olan güvenli ve konforlu bir yürüme şekli için doğal bilek hareketini taklit eder.

Güvenli Avantajlar

• Motorlu bilek hareketi düşme riskini azaltır
• Daha yüksek güvenlik ve yürüme kalitesi
• Dizler, kalçalar ve sırt üzerinde daha az yük

Sallanma aşaması esnasında, PROPRIO FOOT’un otomatik dorsifleksiyonu protezin zemin, kaldırım taşları ve diğer yüzey bozukluklarından aktif ve güvenli bir şekilde geçiş yapmasına yardımcı olur. Daha güvenli ve enerji bakımından verimli olan bu hareket tökezleme riskini azaltır ve kalçayı kaldırma ihtiyacını ortadan kaldırır. PROPRIO FOOT, bunun yanı sıra kullanıcının kalkarken veya otururken her iki ayağını (sadece bir tanesi yerine) dizlerinin arkasına kıvırmasına imkan tanıyarak hareketi daha etkili, doğal ve simetrik bir hale getirir.

DOĞAL DAVRANIŞ
PROPRIO FOOT, doğal bir şekilde hareket ederek kullanıcının kendine olan güvenini artırır. Farklı ayakkabılara uyum sağlayabildiğinden, simetriyi ve protezin ayarını korurken aynı zamanda ayakkabıların değiştirilmesine imkân tanır. Kullanıcı oturur konumdayken otomatik olarak zemine doğru düzleşir, daha stabil ve doğal bir görünüm sağlar.

Doğal Avantajlar

• Düz zeminde yumuşak yürüme deneyimi
• Ayakkabıları değiştirirken simetriyi ve ayarı korur
• Sandalyeden kalkma modu ve rahat mod

PROPRIO FOOT’un işlev gösterme yöntemi sayesinde daha simetrik bir hizalama elde edilir ve bu da fark edilir biçimde daha doğal bir fizyolojik yürümeyle sonuçlanır. Ayak pek çok ayakkabıya hızlıca ve kolayca adapte olur. Optimum hizalama her zaman korunur ve ayağın hareket ettirilmesi eskiye göre daha doğal ve rahattır. Ayak bunun yanı sıra kullanıcı oturduğunda daha normal bir görünüm sağlamak için ‘ayak başparmağının’ aşağıya doğru bakmasını sağlar. Patentli EVO™ özelliği (Enerji Vektörü Optimizasyonu), zemin reaksiyon kuvvetlerinin transferini daha etkili bir hale getirerek yumuşak bir geçiş hareketi sağlar ve böylece zemin ile uyumu ve bilek kontrolünü iyileştirmeye yardımcı olur.