Össur Total 2000

Özgür Irmak Protez ve Ortez Kliniklerimizde, diz üstü protez kullanıcılarımız için Össur Total 2000 hidrolik diz eklemi uygulama hizmetini kişiye özel olarak yapmaktayız. Transfemoral / diz dezartikülasyon seviyesi ampute bireyler ve hızlı yürüyüş yapanlar için tasarlanmıştır.

Özgür Irmak Protez ve Ortez Kliniklerimizde uygulama yaptığımız ampute bireyler arasında her yaştan ve farklı aktivite seviyesine sahip protez kullanıcılarımız yer almaktadır.

Total 2000, dizüstü ampute 100 kg’a kadar olan bireyler için uygun bir diz eklemidir. Total 2000 hidrolik diz eklemi ile artık 160 derece dizinizi bükebilirsiniz. Protez kullanıcıları Total 2000 ile protetik diz ekleminin 160 derece bükülmesi avantajı ile örneğin alaturka tuvalet kullanabilirler.

Össur Total 2000 Protez diz ekleminin mekanik parça garanti süresi 2 yıldır.

Össur Total 2000, Geometrik kilitleme sitemi ile polisentrik tasarım, 3 – valf hidroliği ile salınım fazı kontrolü, ayarlanabilir duruş fleksiyonu, ayarlanabilir ekstansiyon promotörü özelliklerden oluşan hidrolik bir diz eklemidir.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ile anlaşmalı protez merkezi olarak çalışan kliniğimizde TOTAL 2000 diz eklemi aktif çalışan SGK’lılara K3-K4 kategorisinde bedelinin bir kısmı ödenmektedir.

Total 2000 hidrolik diz eklemi protez kullanıcılar için yararları:

  • Erken durma sırasında artmış diz stabilitesi
  • 4-bar sitemlerinden gelişmiş stabilite
  • Parmak ucu yükü uygulanana kadar serbest bırakma mümkün değil
  • Yüklenme sırasında doğal diz fleksiyonu (sınırlı fleksiyon)
  • Düşük tempolu koşu dahil çok hızlı yürüyüş
  • Diz dezartikülasyonu ve uzun transfemoral kullanıcılar için iyi kozmetik sonuçlar
  • Salınım fazı sırasında artan ayak boşluğu yürüyüş sapmalarını azaltır