Mauch Knee Össur Tam Hidrolik Diz

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde diz üstü amputelerde Mauch Knee, kişiye özel bacak protezuygulamaları yapmaktayız.

Mauch Knee, diz üstü aktif kullanıcılar için tasarlanmış ve öngörülemeyen koşullara dayanabilen tek eksenli tam hidrolik diz eklemidir ve oldukça aktif kullanıcılar için uygundur.

Stance ve swing fazı hidrolik kontrollü monosentrik diz eklemli diz üstü protetik diz Mauch Knee farklı zeminlerde yüksek kontrol sağlamaktadır.

Mauch Knee diz sistemi, kullanıcının yürüme hızındaki değişikliklere bağlı olarak salınım aşamasında esneme ve ekstansiyona değişken hidrolik direnç sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Aktif bir yaşam için, sizi tekrar ‘Özgürce Hareket’ etmeye hazırlamak için Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZKliniklerimizde kişiye özel analizler doğrultusunda özel tasarım bacak protezleri uygulama hizmeti vermekteyiz.

Mauch knee Diz ile doğal bir dizin özelliklerini yaşayın. İster spor yapmak ister çeşitli arazilerde yürümek olsun, sürekli olarak daha az yorucu ve daha kontrollü bir doğal hareket sağlamaktadır. Merdiven inip çıkarken de gerçek bir fark yaratmaktadır. Enerji gerektiren görevler için yeterince güvenilir,sağlam ve iyi bir performans göstermektedir.

Mauch Knee maksimum vücut ağırlığı 136kg olan kullanıcılar için uygun bir diz eklemidir.

Össur Total 2000 Hidrolik Diz

Özgür Irmak Protez ve Ortez Kliniklerimizde, diz üstü protez kullanıcılarımız için Össur Total 2000 hidrolik diz eklemi uygulama hizmetini kişiye özel olarak yapmaktayız. Transfemoral / diz dezartikülasyon seviyesi ampute bireyler ve hızlı yürüyüş yapanlar için tasarlanmıştır.

Özgür Irmak Protez ve Ortez Kliniklerimizde uygulama yaptığımız ampute bireyler arasında her yaştan ve farklı aktivite seviyesine sahip protez kullanıcılarımız yer almaktadır.

Total 2000, dizüstü ampute 100 kg’a kadar olan bireyler için uygun bir diz eklemidir. Total 2000 hidrolik diz eklemi ile artık 160 derece dizinizi bükebilirsiniz. Protez kullanıcıları Total 2000 ile protetik diz ekleminin 160 derece bükülmesi avantajı ile örneğin alaturka tuvalet kullanabilirler.

Össur Total 2000 Protez diz ekleminin mekanik parça garanti süresi 2 yıldır.

Össur Total 2000, Geometrik kilitleme sitemi ile polisentrik tasarım, 3 – valf hidroliği ile salınım fazı kontrolü, ayarlanabilir duruş fleksiyonu, ayarlanabilir ekstansiyon promotörü özelliklerden oluşan hidrolik bir diz eklemidir.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ile anlaşmalı protez merkezi olarak çalışan kliniğimizde TOTAL 2000 diz eklemi aktif çalışan SGK’lılara K3-K4 kategorisinde bedelinin bir kısmı ödenmektedir.

3R80 Ottobock Hidrolik Diz

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde  diz üstü amputelerde 3R80 Ottobock, kişiye özel bacak protezuygulamalarını özenle yapmaktayız.

3R80 Ottobock hidrolik tek akslı modüler diz eklemi 3R80 ile merdiven inmek, eğimli ve engebeli alanlarda güvenli ve konforlu yürümeyi sağlamaktadır. 3R80 Ottobock, kişiye özel bacak protez ile dinamik yumuşak yürüme paterni mümkündür. 3R80, K3-K4 seviyesindeki amputeler için uygundur.

Hidrolik diz Protez bacak, topuk vuruşu yaptığında hidrolik güvenlik sayesinde aniden dizde bükülme olmasını engellemektedir.Hem duruş hemde salınım fazı bu sistem sayesinde kontrol edilir. Proteze verilen yük kaldırıldığında diz eklemi hemen salınım fazı konumunu alır. Hızınıza otomatik adaptasyon sağlar. 3R80 vücut ağırlığı 100 kg’a kadar uygundur.

3R60 Ottobock Hidrolik Diz

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde diz üstü amputelerde 3R60 Ottobock, kişiye özel bacak protezuygulamaları yapmaktayız.

3R60 ottobock hidrolik diz çok merkezli bir diz eklemidir. Salınım fazında akıllı minyatür hidrolik eklem diz altında sarkaç hareketini kontrol eder. Diz bükme ve kilitleme hareketleri minyatür hidrolik sistem sayesinde sağlanan hareket dirençleri sayesinde yönetilir. Kişiye özel yaptığımız protez bacak uygulamaları ile birlikte 3R60 diz eklemi 15 dereceye kadar kontrollü duruş fazı her iki ekstremitenin serbestliğini sağlayarak; pelvis, omurga ve güdüğe binen yükleri dengeler ve böylece daha sağlıklı ve doğal bir yürüyüş konforu sağlar.

3R60 ottobock hidrolik diz eklemi ile yüksek emniyetle rahatça 10 dereceye kadar eğimli arazide yürüyebilirsiniz. 3R60 ottobock diz eklemi K2-K3 seviyesindeki dizüstü ampute bireylerin kullanımı için uygundur.

SWAN Knee Hidrolik-Polisentrik

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde diz üstü amputelerde SWAN Knee Hidrolik-Polisentrik, kişiye özel bacak protez uygulamaları yapmaktayız.

SWAN Knee Hidrolik-Polisentrik diz tasarımı doğal diz hareketini taklit etmektedir. SWAN Knee çeşitli hızlarda yürüme kabiliyeti veya potansiyeli sağlayan hidrolik silindirden oluşmaktadır. SWAN Knee kullanan bireyler düz zeminde, düz olmayan zeminde ve sığ rampa yüzeylerine yürüyebilirler.

Symphony NK 6 gibi 6 akslı protetik diz eklemleri kullanıcıların yokuş aşağı inişlerde protez-yer adaptasyonunu arttırarak kontrolü sağlamaya yardımcı olmaktadırlar.Swan da aynı özellikleri taşır.

ORT-95 Hidrolik Diz eklemi Ortotek

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde diz üstü amputelerde ORT-95, kişiye özel bacak protezuygulamaları yapmaktayız.

ORT-95, 5 Barlı salınım ve duruş fazı mekanik olarak kontrol edilen hidrolik bir diz eklemidir. ORT-95 diz ekleminde fleksiyon ve ekstansiyon direnç ayarı ayrı ayrı yapılabilir. ORT-95 diz eklemi, 147 derece fleksiyon açısı ve 125 kg’lık bir yük limiti vardır.

ORT-93 Ortotek Hidrolik Diz

Özgür Irmak PROTEZ ve ORTEZ Kliniklerimizde diz üstü amputelerde ORT-93, kişiye özel bacak protezuygulamaları yapmaktayız.

ORT-93 monosentrik, yük frenli, salınım fazı hidrolik, duruş fazı mekanik bir diz eklemidir. Geliştirilmiş ileri düzey yük fren mekanizması ile hassas ayarlanabilirlik, yüksek dayanım ve hastaya güvenli bir yürüyüş sağlamaktadır. ORT-93 diz eklemi,145 derecelik fleksiyon açısı ve 100 kg’lık yük limitine sahiptir.