BACAK PROTEZİ C-LEG 4


Yüksek teknoloji bacak protez sistemi yaşam kalitesini artırır.

Bir ampütasyondan sonra, mümkün olan en kısa sürede önceki yaşam tarzınıza devam edebileceğinizden emin olmak istersiniz. Hareket özgürlüğü, aktif ve öz-kararlı bir yaşamın temel öğesidir. Bu nedenle maksimum hareketliliğe ek olarak yüksek düzeyde güvenlik sağlayan bir protez sistemine ihtiyacınız vardır.Dünyadaki ilk tam mikroişlemci kontrollü bacak protezi sistemi olan C-Leg, kişisel gereksinimlerinize gerçek zamanlı olarak uyum sağlar. Büyük ölçüde doğal yürüyüşü desteklemenin yanı sıra, tökezlenme ve düşme riskini de önemli ölçüde azaltır. Eğimlerde, engebeli yüzeylerde veya merdivenlerden inerken – C-Leg otomatik olarak adım hızınıza göre ayarlanır. Kablosuz uzaktan kumanda bağımsızlığınızı en üst düzeye çıkarır.
 C-Leg’in sağlam tasarımı, 136 kilograma kadar bir vücut ağırlığı için uygundur.


C-Leg 4 mikroişlemci dizleri, klinik olarak kanıtlanmış teknolojiyi kullanarak gelişmiş, daha güvenilir bir hasta deneyimi sunarken, kullanımı ve uyumu kolaylaştırır


  • Gelişmiş özelliğiyle tökezlemeyi en aza indirir
  • Sezgisel veya Otomatik Duruş seçenekleri
  • Geriye yürüyüşlerde daha güvenilir
  • Salınım ve duruş kontrollü
  • Zorlu  yüzeylerde, merdivenlerde, rampalarda ve tüm arazilerde güvenilir duruş ve yürüyüş
  • Programlanabilir.
  • Android ve Apple için Kullanıcı Dostu Kokpit uygulaması
  • 2 renk imkanı

C-Leg’de kendininizi C-Leg’in tökezleme emniyetine bırakabilirsiniz .Kritik tökezleme durumlarında darbe sönümleme özelliği sayesinde yeniden daha hızlı harekete devam edebilirsiniz. Böylece düşme riskini önlemiş olursunuz.

Mekanik ve elektronik özellikler sayesinde C-Leg, salınım fazı optimal düzenleme özelliğine sahiptir. Diz ekleminin daha kolay hareketinde olduğu gibi daha doğal harekete imkan sağlar. Saniyede 50 kez güç ve hız ölçülür, aynı anda hesaplanır ve işlem yapılır.. Otomatik ve eş zamanlı.

Merdiven inmeden, aşılması çok tehlikeli engellere yada eğimli arazilere, C-Leg kendini otomatik ayarlar. Fizyolojik hareket, vücudunuzu korur ve yürürken daha az enerji harcarsınız. Tökezlemede, karanlıkta, ya da kalabalıkta yürümek bir sorun teşkil etmez. C-Leg, basma fazına yüksek direnc ile dayanır ve yalnız salınım fazında açılır.

Eklemin işlevleri ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir. 3 farklı mod farklı spor türleri çin kullanılabilir. Bu modları uzaktan kumanda yardımı ile kolayca ayarlayabilirsiniz. Zevkinize uygun kişisel C-Leg kılıfınızı seçebilirsiniz.