KALÇA DEZARTİKÜLASYON PROTEZLERİ

Kalça dezartikülasyon protezleri bir pelvik korse yardımı ile vücuda adapte edilir, bu korsede tercih edilecek kalça eklemine göre alt kısmında veya ön kısmında kalça eklemi bulunmaktadır bu eklemler anatomik kalça faaliyetlerini tamamlamak amacı ile mekanik olarak üretilmiştir, aşağıya doğru modüler aksam, diz eklemi ve ayak parçasından oluşmaktadır. Bu protez sisteminde de diz üstünde olduğu gibi vücut ağırlığını insan vücudunda ağrıyı en az hisseden kısım olan tuberosisischii kemiği taşır.

Helix 3D kalça eklemi

Daha fazla güvenlik, dinamik tepki ve konfor

Helix 3D kalça eklem sistemi ile Ottobock; kalça eklem amputasyonu sonrası hareketlere bir standart kazandırdı. Bu hem kalça dezartikülasyonu hem de leğen kemiğinin bir kısmının da alındığı hemipelvektomi geçirmiş amputelere uygulanabilmektedir.

Doğal yürüyüşte kalça üç boyutlu hareket etmektedir. Ancak biz bunu bacak ve ayakta birtakım dengeleme hareketlerine uydurmak durumundayız. Amputasyonun ardından kaybolmuş iç ve dış rotasyon becerisi Helix 3D kalça eklem sisteminin tek parçalı eklem yapısına entegre edilmiştir. Kalça eklemindeki minyatür hidrolik, durma ve salınım sırasında üç boyutlu hareket serisini ortaya çıkarmaktadır. Hareket serisi; tek eksenli, öne arkaya hareket eden ve dinamik olmayan önceki sistemlere kıyasla daha fizyolojiktir.

 

 

ORT-71 – Modüler Kalça Dezartikülasyon Eklemi – Alüminyum+Çelik

 

Materyal Yük Limiti Ağırlık
ALÜMİNYUM+ÇELİK 100 kg / 220 lbs 888 gr