Bacak Protezleri

Protez uygulamalarında en çok yapılan uygulama bacak protezidir.
Ülkeden ülkeye nedenleri farklılık göstersede kalp-damar problemleri ve travmalalar en büyük sebepleridir. Protez bacak uygulamalarında en çok dizaltı protez ve dizüstü protezler öncelikle kullanılmaktadır.

Dizaltı Protezi;
Dizaltı ile ayak bileği arasındaki güdükler için uygulanan protezlere Dizaltı Protezi (Trans Tibial Protez) denilmektedir. Protezin kullanımındaki konfor için tercih edilen ideal güdük uzunlukları vardır. Güdük boyunun daha uzun ya da daha kısa olması durumunda ise farklı yöntemler ve farklı protezler kullanılmaktadır.
*Amputasyon sonrası kalan vücut parçasına ‘güdük’ denilir.
Bacağın dizaltı veya diz seviyesinden kaybedilmesi durumunda bu tür protezlere ihtiyaç vardır. Bu protezler için farklı özelliklere sahip klasik veya vakumlu sistemler kullanılır.
Başarılı protez uygulaması için cerrahiden sonra geçici protez kullanılması tavsiye edilir. Geçici protez kullanan amputelerde yürüme ve rehabilitasyon daha başarılıdır.

 

Bacak Protezi

Tüm protez ürünleri kişiye özel seçimler yapılarak mükemmel sonuçlar alınması açısından kişiye özel protez uygulamaları yapılmaktadır. Sizler için kaliteli görüntüsü ile mükemmel işçilikle çalışıyoruz. Sizlerin rahatça yürüyebilmesi için gerekli olan mükemmel işçilik sergiliyoruz. Protezinizi kolayca günlük hayatınızda kullanabilirsiniz.

Özgür Irmak ile protezinizi günlük yaşamınızda rahatlıkla kullanabilir, hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz!

Bacak protez fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Protez fiyatları SGK ( Sosyal Güvenlik Kurumu ) – SUT listesi devlet ödemesi baz alınarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Bazı protezlerde SGK fiyatına göre protez bedelinin tamamı devlet tarafından karşılanmaktadır. Sgk anlaşmalı bir kurum olarak Özgür Irmak Protez & Ortez kliniği özellikle aktif vakum protezlerde fiyat olarak ekonomik çözümler sunmaktadır.

 

Neden Özgür Protez ?

Özgür Irmak Protez ve Ortez Merkezi protez kullanıcıları ve protez teknikerleri ile işbirliği içinde, gelişmekte olan dünya standartlarına uygun olarak alt ekstremite sistemlerini uygulamaya odaklanmıştır. Bu süreci kapsayan teknolojik yenilikler, hizmet, eğitim ve danışmanlık gibi çözümler kullanıcı memnuniyetini sağlamak için süreci desteklemektedir.