Ayak Sağlığı ve Kişiye Özel Tabanlık

 

AYAK SAĞLIĞI VE KİŞİYE ÖZEL TABANLIK

Ayağın sağlıklı hareket etmesi ve vücut yükünü taşıyabilmesi için kemiklerin duruşu, birbirleriyle olan mesafeleri ve eklemlerin açıları çok önemlidir. Ayak sağlığı için kişiye özel tabanlık çok önemli bir unsurdur. Doğuştan olan deformasyonlar veya sonradan oluşan ayak deformasyonları günlük hayat kalitenizi etkileyebilir.

Ayağınızda yeni oluşmaya başlayan ayak deformasyonunu önemsemediğiniz de ilerleyen süreçte ağrılar artacak diğer eklemlerinize yansıyacaktır aynı zamanda ayak yapınızda bozulmalar meydana gelecek ayakkabılarınızda kişiye özel tabanlık kullanmadığınızda yapısı kısa sürede bozulacaktır

Hareketsizlik, aşırı kilo, ayak sağlığını önemsememek, ayağı sürekli zorlayan hareketler yapmak, uygun olmayan ayakkabı seçimi ve bazı hastalıklar ayak sağlığını olumsuz yönde etkiler.

Ayaklar, yıllar geçtikçe yapısal olarak değişime uğrar, rahatsızlanır ve şekil bozukluğu meydana gelir. Ayaklardaki şekil bozuklukları ve rahatsızlıklar, ayak bileklerinden başlayarak, dizleri ve sonra tüm omurga sistemini etkiler, hatta baş ağrılarına dahi yol açabilir.

Ayak bakımı sağlığı ve estetiği ilgilendirdiği kadar, kişinin yaşam kalitesinin yükselmesi açısından da ihmal edilmemesi gereken ayrıntılar içermektedir. Ayak yapımızı korumak için merkezimizde yapacağımız kişiye özel statik ve dinamik analizle belirlediğimiz ayak deformasyonlarınıza uygun CAD-CAM sistemiyle üreteceğimiz kişiye özel tabanlıklar ayak sağlımızı korumakta çok etkili olacaktır.

Ayak yapınıza uygun yapılacak olan size özel tabanlıklar daha sağlıklı adım atmanızı sağlayacak diğer eklemleri de rahatlatacaktır.

Aynı zamanda kişiye özel yaptığımız ortopedik ayakkabılar tabanlıkla birlikte tam destek verecek hayat kalitenizi artırarak daha fazla ayakta durmanızı sağlayacaktır. Uygun olmayan ayakkabı ve yetersiz ayak bakımı ayak sağlığını etkileyen en büyük etkenlerdendir.
Ayak sağlımızı her gün yapacağımızı düzenli bakımlarla , giyeceğimiz ayakkabının ayak deformasyonlarına uygun seçilmesiyle, kişiye özel analizle birlikte size uygun tabanlıkla büyük oranda sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda merkezimizde her 6 ayda bir ücretsiz yaptığımız analizle eski durumunuzu ve yeni durumla değerlendirmemiz ayak sağlınız açısından önemli bir faktördür.

Bir cevap yazın

WhatsApp chat