Kademeli Anti Escar sünger yatak

Dekübit ülserlerinin oluşmaması için farklı sertlikte küp süngerlerden oluşan sünger yatak !

Visco Topi Kombi yatak

Topi Kombi çift katlı bir sünger olarak tasarlanmıştır. İlk katı 8 cm’lik 21 kg/m3 basınçlı Polyether Foam’dan olmak üzere, üst katını da 6cm’lik 86kg/m3 Visko Elastik foam’undan yapılmıştır. 140 kilo’ya kadar hastalar için uygun olan bu yatak, yangın önleyici polyurethane kılıfıyla satılır. Ürünümüz 2 Yıl garantilidir.

Maxi Tri Visco yatak

Maxi Tri Visco yatak çift katlı bir sünger olarak tasarlanmıştır. İlk katı 8 cm’lik Yüksek Ekseklik ve 21 kg/m3 basınçlı Polyether Foam’dan olmak üzere, üst katını da 6 cm’lik 3 ayrı Visko Elastik foam ve yoğunluktan oluşur.  140 kilo’ya kadar hastalar için uygun olan bu yatak, yangın önleyici polyurethane kılıfıyla satılır. Ürünümüz 2 Yıl garantilidir

Protector I Havalı yatak

atak üzerinde çift hava sistemi, hava pompasıyla 5 dk aralıklarla yatağa uygulanan hava basıncını yükseltir ve azaltır, böylece hasta vücudundaki kan basıncı sürekli aynı noktalara sabit bır şekilde uygulanmaz ve kan basıncı dengelenip, vücutta yara oluşumunu engellemiş olur. Şeltenin üzerine yerleştirerek kullanılan bu ürün sıralı basınç uygular ve mevcut üzerine yerleştirilerek kullanılır.Dolaşımı kesilmeyen kılcal damarlar dokuları besler ve yara oluşumunu engeller. 130 hava bölümleri sayesinde hava dolaşımı yatak yaralarını önler ve böylece cılde masaj yapar. Motoruyla birlikte sunulan ürünümüz, kolaylıkla havasını arttırıp indirilebilir hastanın konfuruna ekstra bir rahatlık sağlar. Sessiz ve ekonomik bır kullanım sağlayan Protector I Havalı yatak 110 kg taşıma kapasitesinde test edilmiştir ve onaylanmıştır.

Protector II Havalı Yatak

Yatak üzerinde çift hava sistemi, hava pompasıyla 5 dk aralıklarla yatağa uygulanan hava basıncını yükseltir ve azaltır, böylece hasta vücudundaki kan basıncı sürekli aynı noktalara sabit bır şekilde uygulanmaz ve kan basıncı dengelenip, vücutta yara oluşumunu engellemiş olur. 17 hava boruları sayesinde hava dolaşımı yatak yaralarını önler ve böylece cılde masaj yapar. Motoruyla birlikte sunulan ürünümüz, kolaylıkla havasını arttırıp indirilebilir hastanın konfuruna ekstra bir rahatlık sağlar. Sessiz ve ekonomik bır kullanım sağlayan Protector I Havalı yatak 140 kg taşıma kapasitesinde test edilmiştir ve onaylanmıştır.

Standart Yüksek esneklik sağlayan yatak

Standart Yüksek esneklik sağlayan yataklarımız Yüksek Esneklik ve 38kg/m3 basınçlık süngerinden oluşur. PVC veya Polyurethane kılıfınıyla kaplı olan yataklarımız kolaylıkla yıkanabilir bir hal alır. Değişik büyüklükte mevcutturlar.

”Buljel” Antidekübitüs minderi

Uzun süre oturmak zorunda kalan hastlarda oluşabilecek yaraları engellemek için tasarlanmıştır.

Polyurethane Jel minder

Özel polyurethane jel’i sayesinde uzun süre oturmanıza rağmen ekstra ferahlık sağlar. İki ayrı enlilikte ve 3 ayrı boylarda mevcuttur.

Delikli hasta altı minderi

Tekerlekli sandalyede veya tuvalette devamlı bir ferahlık için !

Jel 2D minderi

Vücudunuza tam uyum sağlayan vücut ısısı ve basıncına duyarlı visco elastic malzeme’den oluşan Jel 2D minderlerimiz 2 boyutlu olmak üzere özel bölümü visco elastic jel kalan kısmıysa polyurethane’dan oluşuyor.

Visco’ mus’ minder

Uzay teknolojisi ile üretilen Visco elastik sünger, ısıya duyarlı bir malzemedir. Kişinin şeklini alarak basıncı dağıttığı için vücutta oluşan sinir baskılarını ve uyuşmaları azaltıyor böylece kullanıcının daha keyifli bir oturum sağlıyor. Özel 3D kılıfı sayesinde kayma ve oluşabilir düşmelere karşı özel olarak tesis edilmiştir.

Stabilis minder

Uzay teknolojisi ile üretilen visco elastic süngeri ısıya duyarlı bir malzeme olması otururken ekstra kuru ve serin hissetmenizi sağla, Sandalye veya koltuk üzerinde kullanılabilen bu minder, yatak yaralarını önler ve basınçı azaltan gerçek bir konfor sağlar. Orta kısmında bulunan jel parçası sayesinde oluşabilir düşme veya kayma riski taşıyan kisilerde birebir yarayan bir üründür.

2D Jel Air minder

Sandalye veya koltuk üzerinde bulunan bu minder, yatak yaralarını önler ve basınçı azaltır. Gerçek bir konfor sağlar. Kişinin şeklini alarak basıncı dağıttığı için vücutta oluşan sinir baskılarını ve uyuşmaları azaltıyor böylece kullanıcının daha keyifli bir oturum sağlıyor. 2D Jel Air minderi visco elastic kalıbında kaplanmış süngerinden oluşak üzere 2 ayrı basınçlı polyurethane jeliyle beraber yapılır. Resimde görüldüğü üzere, maksimum rahatlık ve ferahlık için özel bölgeye uygulanan Visco elastik jeli (mavi veya yeşil renk’de) kendinizi ekstra kuru ve serin hissetmenizi sağlar.

“Curve” Vısco Yastık

Yüksek yatmayı sevenler tarafından tercıh edilen bu modelimiz, yastık yastık üstüne koyarak yatma alışkanlığınzdan vazgeçirir. Bu sayede sabah uyandığınızda oluşan boyun ve eklem ağrılarından da kurtulun !

U yastık

Boyun ve baş yastığı olarak kullanılan U yastık, medikal ve konfor ihtiyacınıza göre kullanabileceğiniz bir ürün !

Uzun silindir yastık

Hastanın yan yatış pozisyonunda her iki diz ve ayak bileklerine değmesini ve buna bağlı bası yaralarını engellemek amacıyla çift tarafı oluklu silindir biçiminde üretilmiştir.Pozisyon yastıklarımız tüm morfolojilere adapte olmak üzere mikro toplar veya fiber’larla mevcuttur ve bacak arasında, bacağa pozisyon vermek için kullanılır. Uzun dalga yastık kılıfında teslim edilir ve su geçirmez.

Dikdörtgen yastıklar

Küçük (33 x 25 cm) ve Büyük (53 x 35 cm) boyutlarda mevcut olan Dikdörtgen yastıklarımız ihtiyaca göre istenilen bölgeye rahatlık verir.

Yarı dairesel yastıklar

Baş ve boyun ağrılarına karşı özel olarak tasarlanan Yarı dairesel yastıklar yatan kişi’ye ekstra konfor ve rahatlık sağlar.

Fibro topuk koruyucu

Su geçirmez malı sayesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz topuk koruyucu 2 soft lastiği sayesinde ayağınızı rahat bırakıcak şekilde topuğunuzu korur. Sentetik ve hypoalergenik kumaşı sayesinde ayak topuğuna yumuşaklık ve konfor verir. Düşük sıcaklıkta makinede yıkanılır.

Visco elastik topuk koruyucu

Viscoelastik’den oluşan bu tasarım topuğu korur ve sabitlik sağlar. Bu sayede topuk yer’le temas’a girmez ve oluşabilir risklerden korunur. Koruyucunun anatomisi topuk bölgesindeki kan dolaşımını da sağlar ve kullanıcıya ekstra konfor verir. Visco elastic topuk koruyucusunun içerlediği fungicide ve bactericide sayesinde kolaylıkla yıkanabilir ve hijyeni korunur. Çift lastiği sayesinde ayağı rahatlıkla tutup sabitler.

Evrensel topuk koruyucu

Sentetik ve hypoalergenik kumaşı sayesinde ayak topuğuna yumuşaklık ve konfor verir. Düşük sıcaklıkta makinede yıkanılır.

Topuk koruyuculu yastık

Hastanızın yaşam kalitesini artırır. Oluşabilecek topuk enfeksiyonlarını önler. Yatan hastanın ayak topuğu topuk koruyucu yastığın delikli özel bölgesine yerleştirilir. Bu işlem belirli aralıklarla iki ayağada uygulanmalıdır. Topuk koruyucu yastığın kılıfı çıkarılarak yıkanabilir.